poniedziałek, 21 listopada 2011

Peeling kawowy do twarzy i ciała - jak go przygotować i dlaczego warto?


Peeling kawowy to moje wielkie odkrycie w pielęgnacji twarzy i ciała. Nie dość, że peeling z kawy skutecznie złuszcza martwy naskórek to jeszcze nawilża i wygładza. Jak przygotować peeling kawowy i jak go wykonać?

Jak przygotować peeling kawowy?

Przepis jest prosty! Do miseczki wsypujemy 2-3 łyżki kawy, łyżkę cukru, łyżeczkę soli i łyżeczkę oleju kokosowego. Jeśli peeling ma ujędrniać uda, możemy również dorzucić łyżkę cynamonu. Jeśli peeling ma złuszczyć skórę na twarzy, najlepiej użyć czystych fusów (oleje mogą zapychać i powodować powstawanie zaskórników).

Tak powstały peeling nanosimy na mokrą skórę i masujemy całe ciało przez kilka minut.

Do przygotowania domowego peelingu możemy wykorzystać zarówno fusy pozostałe po wypiciu sypanej kawy (może być posłodzona, ponieważ cukier ma właściwości nawilżające!), jak i zmieloną kawę prosto z paczki.

Peeling kawowy - jak stosować krok po kroku

Peeling stosujemy zawsze na miękkiej skórze. Ciało złuszczamy tuż po kąpieli, a skórę na twarzy po jej dogłębnym oczyszczeniu (czyli po usunięciu makijażu i po umyciu buzi delikatnym żelem myjącym). Rozpulchniony naskórek łatwiej złuszczyć i peeling jest wtedy znacznie skuteczniejszy.

Nanosimy peeling na mokrą i zmiękczoną skórę, a następnie delikatnie masujemy skórę przez kilka minut. Twarz masujemy opuszkami, natomiast ciało całymi dłońmi. Co kilka sekund zmieniamy obszar masażu. Na koniec dokładnie spłukujemy peeling z kawy i osuszamy skórę. W ciało wklepujemy balsam do ciała, a twarz tonizujemy i wklepujemy w nią krem.

Efekt na skórze po użyciu peelingu kawowego

Nie dość, że peeling złuszcza naskórek to pozostawia skórę lekko natłuszczoną, jedwabistą i jędrnąPeeling kawowy jest moim numerem jeden wśród peelingów do ciała - polecam. ♥

Wady peelingu kawowego

Jedynym minusem jest lekko brudny prysznic lub wanna. Na szczęście kawa nie tworzy plam i łatwo można ją usunąć.


Domowy peeling kawowy to świetna rzecz, naprawdę warto spróbować!
Stosujecie go? ♥


« Nowszy post Starszy post »

17 komentarzy

  1. Moim również:-) uwielbiam za pobudzające działanie, zapach i przyjemność jaką doświadczam stosując go:-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety ten peeling nie nadaje się do skóry wrażliwej - zwłaszcza twarzy, ponieważ ją podrażnia i sprawia, że pojawiają się zaczerwienienia.
    Cornelie

    OdpowiedzUsuń
  3. słyszalam że lepsza jest zmielona kawa a nie fusy, ma wiecej skladnikow odzywczych. Jest super do twarzy, pod prysznic do ciałą taka o bo fusy sa wszedzie, do wanny nie polecam szczególnie jak nie macie prysznica recznego bo potem ciezko spłukać fusy z siebie.

    OdpowiedzUsuń
  4. Hej
    A ja dziś, zainspirowana Twoimi zachwytami, zrobiłam sobie ten peeling, ale w wersji z oliwą z oliwek, bo jakos kokosa jeszcze nie nabyłam ;) Siedzę teraz przez kompem pachnąca i naoliwiona od stóp do głów (włoski-olej Budwigowy, skalp-olejek babydream fur mama ;) i się w pełni relaksuje czytając Twojego bloga :))
    Pozdrawiam serdecznie :)
    Ania

    OdpowiedzUsuń
  5. a czy rury sie nie zapychaja od tej kawy po jakims czasie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Istnieje teoria, ze rurom fusy kawowe wrecz robia dobrze, od czasu do czasu :) Nie wiem, czy to prawda, ale mnie jak dotad nic sie nie zapchalo.

      Usuń
  6. też uważam go za najlepszy, jednak dla dobra prysznica stosuję zamiennie z peelingiem Joanny :)

    OdpowiedzUsuń
  7. oo musze wypróbowac, tylko nie mam oleju kokosowego, ale dodam z oliwy lub jakis inny, tez pwoinno zadziałać :)
    zapraszam do mnie

    OdpowiedzUsuń
  8. hej, a można czymś zastąpić olej kokosowy ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ponoc oliwa z oliwek jest dobra.
      Ja stosuje wersje bez oleju, za to z dodatkiem cynamonu - peeling ma konsystencje gluta i latwiej go splukac.

      Usuń
  9. A ja używam innego peelingu, który również dobrze oczyszcza skórę głowy (co jest oczywiście bardzo ważne) i poprawia jej ukrwienie, ale nie jest takim ekstremalnym doświadczeniem dla prysznica jak kawa ;) Mianowicie do szamponu, (tuż przed myciem głowy) dodaję cukru i wmasowuję go w skórę głowy. Nie muszę dodawać, że cukier, który doskonale rozpuszcza się w wodzie bardzo łatwo jest spłukać, co dla mnie jest dużym plusem, bo żadnych innych peelingowych wynalazków nie mogłam wypłukać dokładnie z włosów.

    OdpowiedzUsuń
  10. Dodaj jeszcze 1 lyzke cukru i 1 lyzke cynamonu :) Efekt jeszcze lepszy i fajny zapach. Nie polecam do buzi z wrazliwa cera. Moze podraznic. Ja mam cere tlusa i wrazliwa jednoczesnie. Z tedecja do tradzia.Mi ten peelig na buzie niepasuje ale reszta ciala go uwielbia. Osobiscie zamiast oleju kokosowego lubie olej z oliwek,z avokado(bogaty w witamine E) a ostanio dodalam lyzke oleju lnianego ze wzgledu na omgega 9 itp. ale... w sumie pasuje kazdy olej ;)
    Osobiscie lubie peeling z sody. Przegotowana zimna/chlodna woda i soda. Taka papke delikatnie masuje umyta buzie i splukuje. Potem tonik itp itd.
    Jeszcze mi niezaszkodzil peeling ''sodowy'' Polecam 2-3 razy w tyg. Ostrzegam, ze rozjasnia brwi i wlosy... wiec lepiej uwazac :D Wiem co mowie... mam nadal rude :D
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Moja cera znosi wszystkie peelingi, dziękuję za przepisy, jutro lecę do sklepu po cynamon :*

      Usuń
  11. Czy mogą być fusy po kawie czy wtedy to już nie ma sensu? :-)

    OdpowiedzUsuń
  12. Rzeczywiście - przepis jest prosty i absolutnie genialny dzięki temu :)
    Odświeża i oczyszcza skórę, szczególnie kiedy potrzebujemy odpoczynku od kosmetyków kolorowych. A olej kokosowy można kupić w drogeriach internetowych.
    Dziękuję za inspirację ;)

    OdpowiedzUsuń
  13. If some one wants to be updated with hottest technologies then he must be pay a quick visit this web page and be up to date all the time.

    OdpowiedzUsuń