środa, 1 grudnia 2021

10 powodów, dla których powinnaś pić olej z wiesiołka!

Nie ma bardziej "kobiecego" oleju niż olej z wiesiołka. Jego unikatowy skład i cudowne właściwości sprawiają, że suplementacja tym olejem podnosi komfort życia każdej kobiety. Pod warunkiem, że olej jest pity regularnie i w odpowiedniej ilości. Stosuję wiesiołek od ponad miesiąca i widzę kilka pozytywnych zmian. Jakich? Zapraszam do przeczytania wpisu. ♥


Olej z wiesiołka mogłam przetestować dzięki współpracy z rodzinną olejarnią Olini.pl, która tłoczy wysokiej jakości oleje. Każdy olej produkowany jest na zamówienie, dlatego w nasze ręce trafia świeży produkt, który ma maksymalnie kilka dni.

Na hasło BLONDHAIRCARE otrzymacie 10% rabatu na zakupy w sklepie Olini.pl!
Od 199 zł jest darmowa dostawa.

Serdecznie polecam oleje (nie tylko z wiesiołka) oraz zakwasy - ich codzienna porcja wzmacnia odporność, kondycję jelit i całego organizmu. Olej z wiesiołka i zakwas z kapusty piję dopiero od ponad miesiąca, a widzę ogromną różnicę. Olej z wiesiołka piją też moje siostry i koleżanki - każda dostrzega w sobie pozytywne zmiany.

 

Skład oleju z wiesiołka


Olej z wiesiołka w 92,07% składa się z kwasów jedno- i wielonienasyconych, z czego aż 85,87% to wielonienasycone kwasy tłuszczowe, z czego przewagę stanowią kwasy z grupy omega-6:
  • 76,31% to kwas linolowy (LA),
  • 9,28% to cenny kwas gamma-linolenowy (GLA), który reguluje wiele procesów w organizmie.
Poza tym, olej z wiesiołka to bogactwo fitosteroli roślinnych, polifenoli i witaminy E, która jest jednocześnie antyoksydantem.


Z czym warto łączyć olej z wiesiołka?

Olej z wiesiołka bogaty jest w kwasy tłuszczowe omega-6, w tym cenny kwas GLA. Nasz organizm potrzebuje również kwasów omega-3, dlatego poza olejem z wiesiołka warto spożywać tran i dobrej jakości ryby morskie, które są bogate w kwasy omega-3. Możemy też pić olej lniany, jednak on nie zawiera wszystkich niezbędnych kwasów z grupy omega-3.


Dzienna porcja oleju z wiesiołka

Aby uzyskać optymalne efekty, powinniśmy pić łyżeczkę (5 ml) oleju każdego dnia. Nie warto przekraczać tej porcji, ponieważ kwasy tłuszczowe musimy dostarczać w odpowiedniej ilości i proporcjach, a większa dawka mogłaby te proporcje zaburzyć. Olej z wiesiołka pijemy na zimno, podgrzanie go sprawia, że staje się szkodliwy.


Smak i barwa oleju z wiesiołka

Wcześniej nie piłam olejów butelkowanych, wyłącznie tran, który jak wiadomo, jest okropny w smaku. Olej z wiesiołka z olini.pl jest naprawdę pyszny - ma orzechowy smak i pije się go bez problemu! Ma żółtą barwę - jest zimnotłoczony (z pierwszego tłoczenia), nierafinowany i niefiltrowany.



Olej w kapsułkach czy prosto z butelki - jaki wybrać?

Olej butelkowany jest zdecydowanie bardziej opłacalny niż ten w kapsułkach. 1 łyżeczka oleju to około 10 kapsułek oleju! Oznacza to, że kupując olej w kapsułkach, sporo przepłacamy.


Ile kosztuje olej z wiesiołka i na jak długo wystarcza butelka 250 ml?

250 ml oleju z wiesiołka Olini spokojnie wystarcza na miesiąc (przy założeniu, że pijemy łyżeczkę dziennie). Cenę oleju sprawdzicie TUTAJ.


Korzyści dla zdrowia płynące z picia oleju z wiesiołka

Korzyści, które wymienię, są potwierdzone opiniami wielu kobiet - moimi, moich koleżanek, obserwatorek i wielu internautek.

  • Redukcja napięcia przedmiesiączkowego. Jeśli silny PMS jest Twoją zmorą, musisz suplementować olej z wiesiołka! Łagodzi ból brzucha i piersi, uspokaja, dodaje energii i reguluje cykl.

  • Koi nerwy. Odkąd piję olej z wiesiołka, stałam się spokojniejsza, nie tylko przed okresem.

  • Stosowany wewnętrznie, wzmacnia włosy, skórę i paznokcie. Aby włosy i paznokcie rosły mocne, a skóra była jędrna i nawilżona, organizm musi być zaopatrywany w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, których w oleju z wiesiołka jest naprawdę sporo. Zaobserwowałam, że dzięki kuracji włosy rosną nieco szybciej.

  • Działa przeciwzapalnie i poprawia profil lipidowy krwi.

  • Wspomaga leczenie egzemy, atopowego zapalenia skóry, łuszczycy i wielu innych schorzeń. 

  • Łagodzi menopauzę.

  • Nawilża, wzmacnia i zwiększa ukrwienie błon śluzowych. Od 2 tygodni przestałam odczuwać suchość w nosie - nie wprowadziłam żadnych, a nos jest dużo bardziej drożny! Wciąż szukam przyczyny, dlaczego mój nos się zatyka (alergia została wykluczona).

  • Olej z wiesiołka to naturalne wsparcie dla miejsc intymnych. Wiele kobiet smaruje nim krocze, ponieważ wspomaga nawilżenie oraz koi i goi podrażnienia, a nawet wzmacnia drogi rodne przed porodem.

  • Jest świetny do olejowania włosów! Sprawdzi się na włosach średnio- i wysokoporowatych. Na włosach niskoporowatych też będzie OK, jeśli nałożymy baaardzo cienką warstwę.

  • Poza olejowaniem włosów, olej można dodawać do masek do włosów, mieszać z kremami do twarzy, stosować jako odżywkę do pielęgnacji paznokci.



Jakie efekty ja zauważyłam po ponad miesięcznej, regularnej suplementacji wiesiołkiem:

  • Przed rozpoczęciem suplementacji olejem z wiesiołka często bolała mnie głowa, byłam non stop spragniona i senna. Jakiś czas temu zorientowałam się, że czuję się znacznie lepiej, a niczego nie zmieniłam - wprowadziłam do diety jedynie olej z wiesiołka i zakwas z kapusty.
  • Jestem mniej nerwowa.
  • Mam bardziej nawilżoną skórę i błony śluzowe.
  • Dostrzegłam też szybszy nieco wzrost włosów. Tydzień po farbowaniu miałam już spory odrost, co bardzo mnie zaskoczyło. Zobaczymy, jak będzie dalej.


O oleju z wiesiołka i kwasie GLA słyszałam wiele dobrego od wielu lat i teraz - gdy przekonałam się o jego wspaniałych właściwościach - żałuję, że nie wprowadziłam go do swojej diety już dawno. Za każdym razem, gdy wspominałam o moim PMS-ie, wiele dziewczyn polecało mi właśnie wiesiołek. Teraz ja polecam go dalej. ♥

Jestem bardzo ciekawa, czy pijecie olej z wiesiołka i - jeśli tak - jakie efekty zauważyłyście. Ja na pewno będę kontynuować kurację i wyczekiwać kolejnych efektów.


« Nowszy post Starszy post »

4 komentarze

  1. Wiesiołek mam i bardzo go lubię :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pije olej z wiesiołka od jakiś 7 lat i kocham go poprostu, moje paznokcie są mocniejsze, włosy nie wypadają, skóra nawilżona i przestały boleć mnie piersi przed okresem :) polecam bardzo :)

    OdpowiedzUsuń